Brīvības gatve 214s | Uzvaras bulvāris 18
+371 29462528

BUDO GRUPA - JAUNAIS SAMURAJS

Mūsu klubos bērni un jaunieši atbilstoši savam vecumam trenējas – BUDO GRUPĀS.  

Tas nozīmē ka Jūsu bērnam vai jaunietim tiek piedāvāta daudzpusīgāka un aizraujošāka apmācība  praktizējot daudzus austrumu cīņas veidus vienlaikus. Tas audzinās mērķtiecīgu raksturu un cīnītāja garu – JAUNO SAMURAJU  praktizējot tādus kaujas mākslas veidus kā:

AIKIDO NODARBĪBAS

AIKIDO ir cīņas māksla kurā nav zaudētāja vai uzvarētāja tā ir vairāk vērsta uz sadarbību nevis agresiju. Tā virza pretinieka enerģijas un viņa spēka pielietošanu pret viņu pašu. Paņēmienu tehniskās bāzes izcelsme ļauj to izmantot biomehāniski, dēļ kā rodas iedarbīgs un praktisks pielietojums. Apmācības procesā audzēknis iemācās dažādus pamata kūleņus, atstrādā pašaizsardzības paņēmienus līdz Iemācās saprast savu ķermeni un spēj tajā ieklausīties. Audzēknis mēģina rast apkārtējās telpas pilnīgu pārredzamību un kontroli apzinoties sevi kā situācijas noteicēju neatkarīgi no pretinieku skaita. Aikido māca saskanīgi dzīvot ar sevi un apkārtējo vidi, atklāt savas slēptās fiziskās un garīgās spējas

Aikido-1
Aikido-2

SPOČAN TRENIŅI

Šis sporta veids balstās uz drošibu, realitāti un godīgumu. Aktīvā divcīņā, sekunžu laikā noskaidrojas ātrākais uzvaru nesošs rezultatīvs trāpijums. Sportisti izmanto drošu, specializētu un vieglu ekipējumu cīnoties dažādu kategoriju ietvaros – ar īso un garo zobenu ( turot vienā vai abās rokās ), paņemot klāt vēl vairogu , cīnoties ar nazi un pat ar šķēpu. Tas trenē distances izjūtu un reakcijas ātrumu , liek taktiski domāt , ietrenē kustīgumu un rada specifisku noslogojumu uz visu ķermeni neparedzamā situācijā kur zibenīgi jāpieņem lēmums. Trenējoties audzēknis paliek ātrāks un izturīgāks, mērķtiecīgāks un izlēmīgāks.

Spochan-1
Spochan-2

PRAKTISKĀ PAŠAIZSARDZĪBA

Iestrādātās iemaņas roku un kāju treniņos audzēknis var pielietot atstrādajot pašaizsardzības paņēmienus. Papildus pildot speciālus vingrinājuma kompleksus sagatavo savu ķermeni neparedzētai situacijai. Trenē izturību darbojoties nestandarta uzdotajā procesā, saglabājot kontroli izkļūt no nevēlama iznākuma. Pievienojot nelielu cīnīšanas aspektu saistošos vingrinājumos audzēknis paliek drošaks un pārliecinātaks par sevi un savām spējām.

Pasaizsardziba-1
Pasaizsardziba-2

KĀJU TRENIŅI

Tiek apmācīti un atstrādāti dažādi karatē, taekvondo un praktiskā džiu-džicu sitieni ar kājām. Nodarbībā apzīmējās uzbrukumu zonas un iespējamā aizsardzība, kā arī praktisks pielietojums un izvairīšanās no kļūdām. Lokanībai pildās kāju stiepšanās vingrinājumi. Papildus treniņa procesā izmantojas “boksa maisi ” un speciāli palīgrīki

Kaju-trenini-1
Kaju-trenini-2

ROKU TRENIŅI

Tiek apmācīti un atstrādāti dažādi karatē, boksa un praktiskā džiu-džicu sitieni ar rokām. Nodarbībā apzīmējās uzbrukumu zonas un daudzveidīga aizsardzība, kā arī praktisks pielietojums . Papildus dodās speciāli vingrinājumi kas uzlabo sitienu reakcijas ātrumu un koordināciju. Treniņa procesā izmantojas tā saucamās -“ķepas”, “boksa maisi ” un dažādi palīgrīki.

Roku-trenini-1
Roku-trenini-2

SPECIĀLA FIZISKĀ IZTURĪBA UN AKROBĀTIKAS ELEMENTI

Tiek doti speciālie fiziskie vingrinājumi kas iedarbojoties uz audzēkņa dažādām ķermeņa daļām veido sabalansētu izturību un muskuļu sķiedru vairošanos kas viņu padarīs fiziski spēcīgāku , koordinētāku un pārliecinātāku par savām spējām. kā arī treniņu procesā tiek atstrādāti bāzes akrobātikas elemeti un vingrinājumi uz līdzsvara noturēšanu. Notiek vispusēja spēcīga ķermeņa attīstīšana.

Izturiba-1
Izturiba-2

NODARBĪBAS AR KOKA ZOBENU

Māca koncentrēt savu psihisko stāvokli un būt vispusīgi mobīlam izmantojot prāta darba koordinēšanu. Trenējoties ar zobenu nodarbību procesā rodas tieksme uzlabt sevi kas veicina pašcieņas veidošanos. Tiek atstrādātas dažādas griezošas un durošas bāzes kustības ar koka zobenu – bokken, attistās koordinācija, iestrādājas fiksācijas prasības, seko darbs pa pāriem ,uzbrukuma drošā novirzīšāna un pretuzbrukums izmantojot zobenu. Aizsargāties no uzbrucēja ar koka zobenu ja esi neapbruņots. Gūtās iemaņas nepieciešamas arī Aikido un Spočan kategotijā- CHOKKEN RYOTE, iestrādā smaguma centra un laika izjūtu, uzlabo stāju un tt.

Koka-zobeni-1
Koka-zobeni-2

NODARBĪBAS AR KOKA NŪJU

Darbs ar treniņu ieročiem palīdz dziļāk izprast Aikido principus un kustības. Tiek atstrādātas dažādas bāzes kustības ar koka nūju – jo, kur attīstās koordinācija darbojoties ar cietu un garu nūju, iestrādājas fiksācijas prasības, seko darbs pa pāriem ,uzbrukuma drošā novirzīšāna izmantojot garu un sitošu priekšmetu. Aizsardzība no uzbrucēja ar koka nūju ja esi neapbruņots. Nodarbību procesā iestrādajas ķermeņa kustības kontroles sajūta. Izvairīšanās no uzbrūkošām nūjas kustībām un pretuzbrukumā vekt tiešus trāpijumus kas izmantojas arī Spočan kategorijā- JO un BO.

Koka-nuja-1
Koka-nuja-2

NODARBĪBAS AR SPRIGULI

Tiek atstrādātas dažādas sitošas bāzes kustības ar sporta spriguli – nunchaku, kas audzēknī izkopj koordināciju darbojoties ar cietu un rotējošu priekšmetu. Tam seko darbs pa pāriem kur notiek izvairīšanās no uzbrūkošām spriguļa kustībām un pretuzbrukumā jāvec tiešus trāpijumus kas izmantojas Spočan kategorijā- NUNCHAKU. Gan fiziski gan mentāli audzēknim ir iespēja ļoti daudzpusīgi atīstīties.

Sprigulis-1
Sprigulis-2

NODARĪBAS AR TRENIŅU NAZI

Tiek atstrādātas dažādas bāzes griezošas un durošas kustības ar koka nazi- tanto, seko darbs pa pāriem un dažādi iespējamā aizsardzība pret uzbrucēju ar nazi. Kā arī izvairīšanās no uzbrūkošām naža kustībām un pretuzbrukumā vekt tiešus trāpijumus kas izmantojas Spočan kategorijā- TANTO. Arī darbs ar tanto aikido nodarbībās palidz vieglāk izprast paņēmienus un griezošu kustību iedarbīgumu.

Nazis-1
Nazis-2

SACENSĪBAS UN EKSĀMENI

Ja audzēkni aizrauj ‘Sacenšanās Gars’ pierādot savas spējas, droši vari izmēģināt sevi Spočan sacensībās gan tepat Latvijā, gan starptautiskajā arēnā. No izcīnītām medaļām un kausiem daudziem ir parādijies mirdzums acīs. Daudzveidīga iespēja izaugsmei, kārtojot Aikido AIKIKAI un Spočan starptautisko atestāciju uz pakāpēm saņems jostas un sertifikātus. Kas zin, varbūt izaugs kā nākamais Čempions vai Treneris.

Sacensibas-1
Sacensibas-2

VASARAS KURSI

Dalībnieka treniņu formas uzturēšanai, labsajūtai un saliedētībai organizējas vasaras kursi un speciāli pasākumi. Tas ir tas ko bērni un jaunieši ļoti gaida visa gada garumā. Kad beidzot vasaras siltumā pačilot pie jūras un izpeldēties šaudoties ar ūdens pistolēm. Kopā uzspēlēt daudz dažādas sporta spēles ( tautas bumbu, florbolu, futbolu, pludmles volejboju, rokasbumbu, strītbolu, galda tenisu, un c.) Nakts pārgājiens ar ugunskuru sagaidot saulēktu, vakara balītes , filmu vakari, un ekrāna dejas. Protams nekur jau nepazūd aikido, spočan, pašaizsardzības un dažādu treniņieroču nodarbibas , kā arī roku , kāju un fiziskās sagatavotības treniņi. Gadiem ieturēts nu jau rituāls – pastaiga pa molu, spēle uz rampas un daudz kas cits. Un tad vēl Spočan sacensības par ‘VASARAS KAUSU’. Tomēr svarīgi nav tas, kurš uzvarēja sacensībā, bet Galvenais, ka visi kas piedalijās kursā varēja uzzināt ko jaunu, trenēties, censties, cīnīties, pieņemt zaudējumu un priecāties par uzvarētāju, gūt sev kārtējo pieredzi no tā visa un iet uz priekšu.

Kursi-1
Kursi-2